włoska restauracja w centrum Krakowa

Smaczna kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród wielu wariantów, które oferuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, kolorów i spora porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się głównie z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie dania to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe włoskie dania

Makarony to baza włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dołączyć do makaronu. włoskie jedzenie Kraków Ryby, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska to niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, focaccia, piada i liczne desery – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film