Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezwykle obfite oraz nieraz zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są rzeczywiście smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb i lokalna kiełbasa.

restauracja przy Rynku Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z oszałamiającego chleba oraz wybornych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o innowacyjne smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w tradycyjnej lokalnej kuchni?

Restaurants in Main Market

W największym stopniu tuzinkowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej również znaleźć w zasadzie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, niekiedy egzotycznych potraw.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna i czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw oraz najlepsze polskie napoje i radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.