restauracja włoska Bianca Kraków

Autentyczna włoska restauracja – klasyczne menu

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie bo jest pyszne, pożywne oraz nie jest kosztowne. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza imakarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście próbują mniej znane dania obiadowe takie jak risotto, lasagne i desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na elementów: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w karcie znajdują się również nie tak typowe dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz jedzenie z różnych miejsc Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy naturalny klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wino z Włoch

Żadna knajpka włoska, która aspiruje do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Kolacja we włoskim klimacie z całą pewnością musi zawierać również trunek. Kieliszek czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji typowa praktyka. włoskie przepisy Najbardziej znane wina z Włoch to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi oraz noto z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być postrzegana jako klasycznie włoska, musi mieć różnorodny wachlarz win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia warto wybrać się do restauracji, która umie podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film